Drukarnia SERIKON

Kalendarze biurkowe – Jaki wybrać na swoje potrzeby?

Kalendarze biurkowe to element, którego obecność na biurku bywa niezastąpiona. Możliwość szybkiej weryfikacji dat, tygodni, miesięcy, dni wolnych czy Świąt przyspiesza codzienną pracę i sprawia, że nie musimy wertować stron kalendarzy książkowych czy szukać informacji w Internecie. Posiadanie ich pod ręką w codziennym wykonywaniu biurowych obowiązków jest świetnym rozwiązaniem szczególnie jeśli mamy kontakt z klientami, umawiamy wizyty i spotkania, planujemy dostawy, kontrolujemy zadania i ich terminową realizację. Kalendarze biurkowe to po prostu „must have” w pracy biurowej.

Kalendarze biurkowe – Jaki wybrać na swoje potrzeby?

Ale jakie kalendarze biurkowe sprawdzą się do naszych potrzeb najlepiej? W dzisiejszych czasach dostępność kalendarzy biurkowych jest powszechna, a spośród szerokiej ich gamy możemy wybrać ten, który idealnie spełni nasze oczekiwania. Jedne z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych to tak zwane kalendarze biurkowe – piramidki. Ich nazwa pochodzi od kształtu w jaki są ustawiane na biurku – trójkątna piramidka. Jest mały, lekki i niezwykle użyteczny. Zazwyczaj każdy miesiąc jest na osobnej stronie co ułatwia zaznaczanie w nim ważnych dat, pilnych zadań i innych terminów realizacji zakładanych planów. Kalendarz biurkowy w formie piramidki nie zajmuje zbyt wiele miejsca, można nim łatwo manewrować a dzięki stojącej pozycji łatwo do niego zerknąć podczas rozmowy. Dzięki tym walorom kalendarz biurkowy w formie piramidki jest klasycznym wyborem wielu pracowników biurowych.

Innym rodzajem kalendarzy biurkowych to kalendarze biurkowe spiralowane. To, co odróżnia je od kalendarzy biurkowych w formie klasycznej piramidki to fakt, że strony kalendarza są łączone za pomocą spiralki na szczycie, dzięki czemu łatwo i precyzyjnie możemy poruszać się pomiędzy poszczególnymi miesiącami. Dodatkowo nie musimy odrywać kart z miesiącami, które już minęły, tym samym zawsze mamy dostęp do historii naszych wpisów i dat.

Kalendarze biurkowe

Kalendarze biurkowe po które bardzo często sięgają osoby pracujące w biurze to także kalendarze biurkowe leżące. Mogą występować z wygodną podstawką ułatwiającą korzystanie z nich i dokonywanie notatek, ale także jako podkładki na biurko. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można na nie nanosić szybkie notatki np. podczas rozmowy telefonicznej i powierzchnia do nanoszenia notatek jest nieco większa.

Przy wyborze kalendarza biurkowego warto także zwrócić uwagę na ilość miesięcy na danej stronie. Najlepiej, jeśli będziemy mieli do dyspozycji miesiąc bieżący oraz w mniejszej skali miesiąc poprzedni i następny. Taki układ miesięcy sprawia, że z kalendarza biurkowego korzysta nam się wygodniej i sprawniej. Nie bez znaczenia jest także wielkość kalendarza biurkowego – jeśli nanosimy sporą ilość notatek warto wybrać ten, na którym powierzchnia do ich nanoszenia jest nieco większa. Dzięki temu jedna notatka nie będzie nachodzić na drugą wprowadzając nieład i zamieszanie.

Wybór kolorów i wzorów kalendarzy biurkowych również jest bardzo szeroki. Często możemy zamówić także personalizowane wzory, które przyciągają wzrok i zachęcają do korzystania.

Jaki wybrać na swoje potrzeby?

Reasumując, przed wyborem kalendarzy biurkowych do naszego biura warto rozważyć jaki układ miesięczny będzie nam najbardziej odpowiadał, jaka powierzchnia do robienia notatek będzie najbardziej optymalna oraz jaka forma kalendarza biurkowego w naszym systemie pracy sprawdzi się najlepiej. Mając te informacje dużo łatwiej będzie nam wybrać najlepszy do naszych potrzeb kalendarz biurkowy.

Social media
Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue