Drukarnia SERIKON

Jakie kalendarze reklamowe?

Kalendarze znane są nam od wieków. Zarówno kiedyś, jak i dziś nie potrafimy sobie bez nich wyobrazić skutecznego zarządzania czasem. Kalendarze ścienne, kalendarzyki kieszonkowe, kalendarze książkowe, kalendarze biurkowe czy coraz bardziej popularnie kalendarze elektroniczne dostępne na smartfonach czy w naszych komputerach – wybór jest ogromny i z pewnością znajdziemy idealny dla siebie.

Każda drukarnia kalendarzy ma w swojej ofercie bogaty wybór wzornictwa i kształtów. Ale jaki dla konkretnych celów sprawdzi się najlepiej?

Jakie kalendarze reklamowe?

Kalendarze ścienne

Chyba wszyscy się z nimi spotkaliśmy, w biurach, w domach czy urzędach. Ich niewątpliwą zaletą jest rozmiar. Powieszony na ścianie w przeciętnej wielkości pomieszczeniu jest widoczny z każdego miejsca. Wśród kalendarzy ściennych ogromną popularnością cieszą się kalendarze wielodzielne. Czym charakteryzuje się kalendarz wielodzielny? Przede wszystkim większym zakresem dat. Najczęściej są to 3 miesiące jeden pod drugim, dzięki czemu mamy widocznie dostępne daty z poprzedniego miesiąca, bieżącego miesiąca i miesiąca po nim następującego. W takim wypadku mamy jest to tzw. kalendarz trójdzielny. Atutem trójdzielnego kalendarza jest duża powierzchnia reklamowa. Ciekawa grafika z logo firmy przyciąga wzrok i za każdym razem, gdy ktoś na niego spogląda nie umknie mu przekaz jaki na nim zawarliśmy. Może to być slogan reklamowy, wizerunek naszych produktów czy intrygujący tekst. Dodatkowa przestrzeń pomiędzy kalendariami to również miejsce, które warto zagospodarować w celach reklamowych. Niby niewielka, ale kreatywność pozwoli również tam przemycić istotne informacje. Podobne w formie są kalendarze jednodzielne, różnica polega jedynie na tym, że zamiast kilku widocznych miesięcy jak na kalendarzu trójdzielnym, mamy jeden, ale za to w większym formacie.

Kalendarze trójdzielne doskonale sprawdzą się w biurach, warsztatach i w domach, gdzie wszyscy użytkownicy będą mieli do niego swobodny dostęp. Możliwość dokonywania drobnych notatek czy oznaczeń istotnych dat jest niewątpliwie mocną stroną kalendarza wielodzielnego.

Jakie kalendarze reklamowe?

Kalendarze 12 kartkowe

Kalendarz 12 kartkowy, to rodzaj kalendarza ściennego. Jak nazwa sugeruje, składa się z 12 kartek z nadrukowanymi następującymi po sobie miesiącami w roku. Świetnie

sprawdzi się jako sympatyczny upominek. Lubimy wieszać je w domu, ze względu na ich praktyczność i atrakcyjność wizualną. Dzięki sporej powierzchni, możemy na każdej kartce, oprócz dni miesiąca, wydrukować atrakcyjną grafikę w formie przyciągających wzrok ilustracji, grafik lub atrakcyjnych zdjęć produktowych, co zachęci użytkowników do powieszenia go na ścianie. Kalendarze 12 kartkowe są szczególnie polecane do przestrzeni domowych, ze względu na ich efektowny wygląd funkcjonalność. Szybki rzut okiem i już orientujemy się w datach i dniach tygodnia aktualnego miesiąca.

Jakie kalendarze reklamowe?

Kalendarze biurkowe

Kalendarz biurkowy to niejako młodszy brat kalendarza ściennego. Kompaktowe wymiary pozwalają na umieszczeniu go na blacie bez zabierania cennej na nim przestrzeni.

W odróżnieniu od kalendarza ściennego, kalendarz biurkowy to bardziej indywidualne rozwiązanie – zazwyczaj korzysta z niego osoba pracująca przy biurku, na którym taki kalendarz się znajduje. Przejrzysty układ pozwala na wygodne planowanie pracy i dokonywanie osobistych notatek. Występują w układzie poziomym lub pionowym, w formie stabilnej piramidki. Często kartki kalendarza są na spirali, co ułatwia korzystanie z niego bez wyrywania kartek. Oczywiście kalendarz biurkowy może także występować jako kalendarz trójdzielny, i takie cieszą się dużą popularnością. Jeśli zatem wykonujesz pracę biurową to z pewnością docenisz praktyczność kalendarza biurkowego. Dodatkowo, podobnie jak kalendarze ścienne, są doskonałym nośnikiem reklamowym! To idealny upominek dla partnerów biznesowych czy Klientów Twojej firmy. Użyteczne, praktyczne i estetyczne. A interesująca grafika przykuwa wzrok każdego dnia.

Niezależnie jaki kalendarz wybierzemy musimy mieć na uwadze, że jakość i wydruk kalendarzy to istotny parametr ich użyteczności. Lubimy otaczać się przedmiotami, których wygląd i estetyka sprawiają nam przyjemność. Drukarnia, drukująca kalendarze powinna dysponować materiałami pozwalającym na druk w najlepszej jakości. Nie mniej istotny jest projekt, spójność graficzna, kolorystyczna i typograficzna. Nasza drukarnia zajmuje się wydrukami kalendarzy od lat i zarówno kalendarze ścienne wielodzielne i 12 kartkowe, jak i kalendarze biurkowe to jedne z naszych flagowych produktów. Zapraszamy do naszej drukarni wszystkich zainteresowanych z Poznania i okolic do współpracy. Pamiętajmy, że od lat kalendarz to świetny pomysł na prezent, a my wiemy jak go zaprojektować i wydrukować by był jednocześnie doskonałym, atrakcyjnym wizualnie przekazem reklamowym.

Social media
Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue