Drukarnia SERIKON

O nas

SERIO I   KONKRETNIE

Poznaj naszą firmę

SERIKON – po staro grecku znaczy jedwab. To właśnie od tego słowa powstała nazwa techniki druku, do której wykorzystywano jedwabne tkaniny jako szablony.
SERIGRAFIA, bo o niej mowa, w potocznym języku to sitodruk.

„Serikon” powstał na początku 1989 roku tuż przed przemianami politycznymi i gospodarczymi w naszym kraju. Na początku firma dysponowała jednym urządzeniem do ręcznego sitodruku, wykonanym domowym sposobem z drewnianymi ramami. W niedługim czasie zakupione zostało drugie, podobne urządzenie, lecz już profesjonalne.

1990 to rok intensywnego rozwoju. Zakupiono włoski półautomat do sitodruku, a następnie pierwszą maszynę offsetową, popularną w tym czasie – Adast Romayor.

Z roku na rok przybywało maszyn, urządzeń, pracowników. Firma dążąc do uniezależnienia się od kooperantów oraz skrócenia czasu wykonywania zleceń, uruchomiła kolejne działy produkcji takie jak przygotowalnia, własne studio graficzne, introligatornię, magazyn, transport oraz prężnie działający dział marketingu.

W 2001 roku Zarząd spółki podjął decyzję o wprowadzeniu w Drukarni Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008. Po trwającym prawie rok wdrożeniu w grudniu 2002 roku odbył się audyt certyfikujący, przeprowadzony przez firmę TÜV Management Service GmbH, zakończony pozytywnym wynikiem i przyznaniem Certyfikatu ISO 9001:2008. System jakości ISO utrzymywany jest w naszej firmie do dnia dzisiejszego i podlega corocznym audytom sprawdzającym wykonywanym przez TÜV.

Obecnie pracujemy we własnych pomieszczeniach w Tulcach. Drukujemy na 2 i 5 kolorowych maszynach Heidelberg formatu B1, a na targach poligraficznych w 2007 roku zakupiliśmy nową maszynę sztancującą formatu B1 z sekcją oczyszczania firmy Beiren model MPQ 1050.

Lata 2016-2018 to kolejne inwestycje w park maszynowy, oraz wymiana strategicznych maszyn na nowe. Obecnie trzonem naszego działu druku jest nowoczesna 5 kolorowa maszyna Heidelberg CD 102-5+L oraz sztanca płaska Brausse Levanta 1050E a Member of Bobst Group.

Naszą bardzo mocną stroną jest również mocno rozwinięty i bardzo dobrze wyposażony dział introligatorni. Posiadamy między innymi ręczne i w pełni automatyczne perforatory, a także automatyczne i półautomatyczne maszyny do produkcji kalendarzy.

W roku 2019 zakupiliśmy maszynę Canon 710 C do druku cyfrowego oraz maszynę Q-Topic 380F do foliowania arkuszy.

Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę od projektu do produktu finalnego, zawsze atrakcyjną ofertę cenową i krótkie terminy realizacji zlecenia.

Naszą jakość i elastyczność doceniają kontrahenci nie tylko z całego kraju, lecz również z zagranicy.

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue